Shine Products

  • SHINE Mindfulness Journal For Kids
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SHINE - School Edition
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SHINE Empowering Affirmation Card Deck
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Magic Wand Poster
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Postive Thought Poster
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SHINE Notebook
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shine T-Shirt
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

The journal was a great bonding experience as we did the activities and journal pages together. We learned things about each other and it opened up space for discussions.

Parent of 11 year old; Palm Coast, FL

I really enjoyed SHINE because it helped me during lockdown when I couldn't do anything or go anywhere. The exercises are so beneficial, and I always feel better about my day once I finish a page of my journal.

Saoirse age 12; Co Clare, Ireland

We were brought to tears of joy with her answers in the journal.

Parents of a 5-year old, Newington CT

My class had the opportunity to use the SHINE Journals for one month. At the end of each day, the kids were able to reflect on their day and write about how they felt and things they were grateful for about the day. The kids especially enjoyed the various activities in the journal. I believe this journal really helped a lot of my students find joy in the simple things and learn to thing more positively, which in turn, helped them as we went along in the journal.

Mrs. Clarke, 3rd grade teacher

My experience was amazing, and I love it. I would do it over and over again

3rd grade student

Digital Downloads

  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per